Školní jídelna U Tří lvů

Školní jídelna

Nejprve něco od počátku provozu. Ten byl zahájen v březbu 1988. Školní jídelna byla postavena v tzv. akci "Z" a vařila pro ZŠ Dukelská a SPŠE Dukelská. Kapacita Š.j. je 1200 obědů. Nyní se zde stravují i studenti SOŠTaU i část studentů SZŠ Husova a od 1.10.2002 i první stupeň Gymnázia z České ulice a samozřejmně i pracovníci těchto škol a pracovníci Domu dětí. ŠJ má povoleni stravování cizích strávníků. Což jsou hlavně důchodci, lékaři, zdravotní sestry, pracovníci JU i podnikatelé a jejich zamestnanci.Cizí strávníci mají určený čas výdeje a platí pro ně určitá omezení.

Občas stravujeme v naší Šj různé akce podporované Magistrátem města, jako soutěž Mateřských škol nebo různé soutěže postižených dětí i dospělých spoluobčanů. Určitě není zanedbatelné, že tito občané jsou vždy velmi ukáznění a opravdu dobře zvládají společné stravování. Rádi bychom toto řekli i o našich stálých dětských strávnících, ale bohužel se vždy najde více takových, kteří nejsou ochotni jednat slušně, podle základních pravidel. Při akcích pro postižené děti se vždy všechny pracovnice Šj vzdávají nároku na mzdu a Magistrát města nepožaduje provozní režii.

Od roku 1996 je Školní jídelna samostatný právní subjekt. Od této doby byly provedeny velké změny na Šj a jejím vybavení. Díky pochopení pracovníků Magistrátu města mohli být finančně zajištěny veškeré úpravy a změny na Šj. V první řadě jsme jídelnu upravili a vybavil i ji stoly s ubrusy. Doplněním živých květin se stala jídelna kulturnější i klidnější. Dále se pracovalo na zlepšení stavu pánských záchodů, které v původním stavu dost znepříjemňovaly už pouhý vstup do budovy Šj. Další náročná změna, která byla nutná pro zajištění hygienického provozu, byla instalace nové větší klimatizační jednotky a zateplení střechy. Také oprava chladících a mrazícího boxu byla finančně náročná, ale z hygienického hlediska nezbytná.

Pro kuchařky a pomocný personál je velmi důležité moderní vybavení kuchyně. Toto moderní vybavení šetří veškeré energie, umožňuje dodržovat hygienické předpisy a hlavně ušetří pracovnicím mnoho těžké a namáhavé práce. Jedná se o nové myčky na nádobí černé i bílé.Konvektomaty jsou vynikající pomocníci pro kuchařky, jak na kvalitu připravované stravy, ale i ulehčení práce. Nejnovějšími a zároveň nejmodernějšími pomocníky v kuchyni jsou: Tlaková pánev (objem 180 l ) a universální míchací zařízení (objem 320 l ). Vybavení touto technologií byla Šj U Tří lvů první Šj ve střední evropě.Bohužel další vybavení je již zastaralé a tak není možné ustat se započatou prací. Vývoj v tomto oboru jde dopředu mílovými kroky a se stávajícím vybavením je možno uvařit i tak velké množství stravy, aby chutnalo jako doma i pri dodržení veškerých stravovacích, technologických a hygienických zásad. Naše pracovnice mají opravdu radost, když strávníkům mohou předložit kvalitní, zdravé a zároveň chutné jídlo.

Upozornění pro strávníky

Vážení strávníci, protože byla zrušena všechna epidemiologická opatření, může od 21.02.2022 Školní jídelna opět vařit dva druhy obědů!!!!! Dále se ruší mimořádné přihlašování obědů od počátku měsíce. To znamená, že strávníci, kteří mají platby přes SOUHLAS K INKASU, BUDOU MÍT OBĚDY OPĚT PŘIHLÁŠENÉ podle dříve nastavených pravidel. Tedy od prvního dne v měsíci budou mít obědy přihlášené.

17.02.2022

Informace o alergenech

Alergeny uvedené na jídelníčcích ŠJ jsou pouze informativní. Školní jídelna používá k výrobě obědů celý sortiment surovin a nedílnou součástí jsou i suroviny obsahující alergeny řazené do skupin od 1 do 14.

12.05.2021