Školní jídelna U Tří lvů

Školní jídelna

Nejprve něco od počátku provozu. Ten byl zahájen v březbu 1988. Školní jídelna byla postavena v tzv. akci "Z" a vařila pro ZŠ Dukelská a SPŠE Dukelská. Kapacita Š.j. je 1200 obědů. Nyní se zde stravují i studenti SOŠTaU i část studentů SZŠ Husova a od 1.10.2002 i první stupeň Gymnázia z České ulice a samozřejmně i pracovníci těchto škol a pracovníci Domu dětí. ŠJ má povoleni stravování cizích strávníků. Což jsou hlavně důchodci, lékaři, zdravotní sestry, pracovníci JU i podnikatelé a jejich zamestnanci.Cizí strávníci mají určený čas výdeje a platí pro ně určitá omezení.

Občas stravujeme v naší Šj různé akce podporované Magistrátem města, jako soutěž Mateřských škol nebo různé soutěže postižených dětí i dospělých spoluobčanů. Určitě není zanedbatelné, že tito občané jsou vždy velmi ukáznění a opravdu dobře zvládají společné stravování. Rádi bychom toto řekli i o našich stálých dětských strávnících, ale bohužel se vždy najde více takových, kteří nejsou ochotni jednat slušně, podle základních pravidel. Při akcích pro postižené děti se vždy všechny pracovnice Šj vzdávají nároku na mzdu a Magistrát města nepožaduje provozní režii.

Od roku 1996 je Školní jídelna samostatný právní subjekt. Od této doby byly provedeny velké změny na Šj a jejím vybavení. Díky pochopení pracovníků Magistrátu města mohli být finančně zajištěny veškeré úpravy a změny na Šj. V první řadě jsme jídelnu upravili a vybavil i ji stoly s ubrusy. Doplněním živých květin se stala jídelna kulturnější i klidnější. Dále se pracovalo na zlepšení stavu pánských záchodů, které v původním stavu dost znepříjemňovaly už pouhý vstup do budovy Šj. Další náročná změna, která byla nutná pro zajištění hygienického provozu, byla instalace nové větší klimatizační jednotky a zateplení střechy. Také oprava chladících a mrazícího boxu byla finančně náročná, ale z hygienického hlediska nezbytná.

Pro kuchařky a pomocný personál je velmi důležité moderní vybavení kuchyně. Toto moderní vybavení šetří veškeré energie, umožňuje dodržovat hygienické předpisy a hlavně ušetří pracovnicím mnoho těžké a namáhavé práce. Jedná se o nové myčky na nádobí černé i bílé.Konvektomaty jsou vynikající pomocníci pro kuchařky, jak na kvalitu připravované stravy, ale i ulehčení práce. Nejnovějšími a zároveň nejmodernějšími pomocníky v kuchyni jsou: Tlaková pánev (objem 180 l ) a universální míchací zařízení (objem 320 l ). Vybavení touto technologií byla Šj U Tří lvů první Šj ve střední evropě.Bohužel další vybavení je již zastaralé a tak není možné ustat se započatou prací. Vývoj v tomto oboru jde dopředu mílovými kroky a se stávajícím vybavením je možno uvařit i tak velké množství stravy, aby chutnalo jako doma i pri dodržení veškerých stravovacích, technologických a hygienických zásad. Naše pracovnice mají opravdu radost, když strávníkům mohou předložit kvalitní, zdravé a zároveň chutné jídlo.

INKASNÍ PLATBY

OD 1.9.2023 VYŽADUJEME PLATBY ZA STRAVNÉ POUZE INKASEM Z DŮVODU ZPRACOVÁNÍ A RYCHLÉ ADMINISTRACE V SYSTÉMU.PLATBY PŘES SLOŽENKU POUZE VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH

02.10.2023

Obědy pro Jihočeské děti

Žádosti z dotačního programu „Obědy pro Jihočeské děti" dále pokračuje lze ve Školní jídelně uplatnit od 1.9.2023 nejpozději do 31.8.2025 Financování je poskytováno s využitím podpory EU a finanční podpory Jihočeského kraje Na žádosti po tomto termínu se nebude drát zřetel.

01.09.2023

Akce školní jídelny 1.6.2023 a 15.6.2023

Vážení strávníci, dne 31.5. 2024 na akci den dětí jsem si připravili pro Vás PŘEKVAPENÍ KINDER Vajíčko, přejeme fajn pochutnání a hezký den dětí všem našim dětem.... Na 20.6. před ukončením školního roku pro Vás připravujeme překvapení ŘEMESLNÁ domácí zmrzlina do kornoutku. Tak se budeme moc těšit na Vaše mlsání. Přeji Vám moc hezký den ředitel ŠJ J. Pípal

01.05.2022